O udruzi

Udruga Novi otok dobrovoljna je udruga osoba koji žive na otoku Korčuli , na svim otocima Hrvatske i na cijelom teritoriju Hrvatske , Europe i svijeta i zaljubljenici su u otoke, priobalje, kontinente, more , rijeke , vode , sav okoliš domovine i cijele planete a koji žele svojim doprinosima kroz aktivnosti udruge promijeniti i učiniti bolji život prvenstveno za mlade, djecu , starije i nemoćne i za otok, otoke , priobalje, more, rijeke, vode i sav okoliš našeg planeta . Glavna ideja osnivača je bila da se udruže svi zaljubljenici otoka , mladi koji su nezaposleni i nemaju radnog iskustva , uopće mladi koji žele poboljšati život na otoku i „stariji „ zaljubljenici otoka , osobe sa životnim i radnim iskustvom koji žele biti mentori mladima i koje žele prenijeti mladima sve ono važno životno , što su njima prenijeli njihovi „stari „ i pomoći im u otežanim uvjetima raditi i živjeti , podizati i širiti svijest o vrijednostima obitelji , zajednice, zajedništva i zajedničke brige o otoku , okolišu.

Logo

Logo Udruge Novi otok predstavlja otok Korčulu kao prazan prostor koji tek treba biti ispunjen. Prostor koji nije podjeljen nikakvim granicama, gdje ne postoje manji/veći, važni/nevažni gradovi i mjesta. Prostor gdje svi stanovnici imaju jednake mogućnosti i prava. Prostor gdje je čovjek u službi prirode, a ona to mnogostruko vraća. Čovjek od nje i sa njom živi. Čovjek odlučuje koje ce nam boje otok ostati/postati u budućnosti.

KATUS DOO

EUROPA NOSTRA